Oprava a predaj elektrospotrebičov
Opravíme rýchlo, lacno, kvalitne
Rok 2018

Brother PR-650

Vlajkovou loďou spoločnosti Brother na poli šijacích strojov je pomocník s označením PR-650. Niektorí ho považujú za najmodernejší osobný šijací stroj na svete.

Ovládanie tohoto malého krajčíra je možné pomocou natáčacieho dotykového LCD displeja s vysokým rozlíšením. Ide o naozaj kvalitný a samozrejme farebný displej. Aby ste dobre videli nielen na to, čo sa bude šiť, ale aj na to, čo sa šije, prináša tento šijací stroj prírodné LED osvetlenie ihiel a látky. Ihiel je spolu šesť, ktorých počet súvisí spolu so šiestimi farebnými cievkami. Menenie farieb je pochopiteľne automatické. Že sa vám šesť ihiel nechce navliekať? Nie je to problém, po stalčení tlačidla to stroj urobí za vás.

Uchytávacie rameno stroja vás nenechá v štichu ani vtedy, ak si budete chcieť vyšiť vzory na nohavice, čiapky alebo hoci aj batoh. Zabezpečí, že materiál bude pevne prichytený o stroj a nespadne.

Dizajn vzorov si môžete jednoducho navrhnúť v počítači alebo priamo na displeji šijacieho stroja. K dispozícii je CD s predpripravenými vzormi a 25 druhmi písma. Aby toho nebolo málo, podporuje množstvo efektov priamo pri šití, ako je pridanie obruby, rámovanie vzoru, rotácie alebo jeho vyšitia jednou alebo viacerými farbami. Je vhodný na šitie obrázkov, menoviek, grafík alebo firemných log.

Stroj je schopný šiť rýchlsťou od 400 do 1000 stehov za minútu pri hmotnosti 37 kg a rozmeroch 20 x 30 cm. Spojenie s vonkajším svetom mu umožňuje štrbina na klasické diskety, CF karty a samozrejme rozhranie USB verzie 1.1 a 2.0. Jeho cena sa pohybuje niekde na úrovni medzi 5 – 5500 britských libier.