Oprava a predaj elektrospotrebičov
Opravíme rýchlo, lacno, kvalitne
Rok 2018

Kupujeme šijací stroj

Šijací stroj Šijací stroj je asi najvyššou položkou vo vašich výdajoch na šitie. Výberom toho správneho šijacieho stroja si ušetríte nie len peniaze, ale aj trpezlivosť, ktorú budete potrebovať na neskoršie šitie. Prečítajte si nasledovné rady, ktoré vám určite ušetria nemalé množstvo problémom a uľahčia rozhodovanie.

Pri kúpe šijacieho stroja sa rozhodujeme rovnako, ako pri každom vačšom výdaji. Najprv je nutné určiť si finančnú hranicu, za ktorú nechcete ísť. Šijacie stroje sa dnes dajú kúpiť v cenových reláciách od menej ako sto eúr až po sofistikované stroje za viac ako pať tisíc.

Pri pohľade na niektoré skvosty si niektorí z nás povedia, že potrebujú využiť každú maličkosť, ktorú prístroj ponúka. Takýmto sposobom sa mnohí dostanú do situácie, keď zistia, že v prístroji, ktorý majú doma, sa skrýva celá textilná továreň a že vačšinu potenciálu stroja nikdy nevyužijú. Preto je nutné si úprimne povedať, ako intenzívne budete šijací stroj používať. Odpovedzte si na otázku, či ho využijete len jedenkrát do mesiaca, keď budete štopkať synovi ponožky alebo zašívať deku. Alebo budete chcieť ušiť dcére kostým, potom nejaké sako a nakoniec zistíte, že za posledný mesiac ste stroj ani neodpojili zo zásuvky?

Meter Majte na pamati, že cenovo výhodná ponukaešte nemusí znamenať, že je výhodná i pre vás. Mnohokrát sa stáva, že stroj za nízku cenu nie je stavaný na záťaž, ktorú naňho jeho majiteľ (alebo majiteľka) naloží. Odpoveď na túto otázku vám ušetrí veľa a veľa hodín frustrácie a času. Aj preto je nutné spočítať si, ako často budete chcieť šiť.

Podľa odpovede na predchádzajúcu otázku si už budeme istí, ktorý typ modelov nám sadne. Šijacie stroje sú buď univerzálne, s ktorými si vystačíme pri príležitostnom šití. Ak však používame šijací stroj ako pracovný nástroj (alebo ako seriózny koníček), otvoria sa nám možnosti používania špecializovaných šijacích strojov.

Keďže ich existuje nespočetné množstvo, ktorých využitie sa od seba veľmi líši alebo sú použiteľné iba na niektoré úkony, doporučujeme s týmto rozhodnutím zájsť za vaším predajcom. Ten vám ochotne poradí a nájde typ, ktorý naplno využijete a vynaložíte svoje peniaze zbytočne na zbytočne drahý stroj.

Vyberte si najlepšieho predajcu. Odvetvie šitia a šijacích strojov je jednou z mála, ktorá vyžaduje, aby bol predajca naozaj solídny a renomovaný. Vyberajte si iba autorizovaných predajcov šijacích strojov. Rovnako je potrebné hľadať autorizovaný servis, ktorému, rovnako ako autorizovanému predajcovi, výrobca šijacích strojov doveruje a pozná ho. Je nutné, aby ste predajcu naozaj poznali a vedeli, že firma je reálna a existujúca, že má blízko k zákazníkovi. Opýtajte sa na reklamačný poriadok, na skryté poplatky a odvoz tovaru až domov. Skúste im zavolať.